Sdružení měst a obcí Vltava

Vltavotýnský mikroregion se skládá ze 14 obcí. Leží v srdci jižních Čech v povodí řek Vltavy a Lužnice a těší se na Vaší návštěvu.

Sdružení měst a obcí VltavaDubové mýnySdružení měst a obcí Vltava

Poznejte náš mikroregion na vlastní oči > Tipy na výlety

Obce Vltavotýnska:

Bečice

Čenkov u Bechyně

Dobšice

Dolní Bukovsko

Dražíč

Hartmanice

Horní Kněžeklady

Hosty

Chrášťany

Modrá Hůrka

Temelín

 Týn nad Vltavou

 Všemyslice

 Žimutice

Komunitní centrum Vltavotýnska:

www.kc.vltavotynsko.cz

O Sdružení města obcí Vltava:

Vltavotýnsko je oblast středního Povltaví s centrálním městem Týnem nad Vltavou (SO ORP). Nachází se ve střední části Jihočeského kraje přibližně 25 - 35 km severně od města České Budějovice.

Členy Sdružení měst a obcí Vltava je 14 obcí (tvoří mikroregion Vltavotýnsko a jsou také součástí správního území Týna nad Vltavou jako obce III. typu - SO ORP Týn nad Vltavou): Týn nad Vltavou (město), Bečice, Čenkov u Bechyně, Dobšice, Dolní Bukovsko (městys), Dražíč, Hartmanice, Horní Knežeklady, Hosty, Chrášťany, Modrá Hůrka, Temelín, Všemyslice a Žimutice.

Výměra členských obcí: 26 242 ha

Počet obyvatel členských obcí: 14 167

Sdružení měst a obcí Vltava vzniklo jako vyústění snahy řešit některé problémy společnou cestou. Zakládajícími členy byly v listopadu 1998 obce Bečice, Hartmanice, Hosty a Chrášťany. V březnu 1999 přistoupily obce Dobšice, Horní Kněžeklady, Týn nad Vltavou a Žimutice. V průběhu roku 2000 se přidala Modrá Hůrka, později Dolní Bukovsko, Všemyslice a Temelín, v roce 2003 se staly členy obce Čenkov u Bechyně a Dražíč.

Zveřejňované informace:

https://www.vltavotynsko.cz/ostatni/zverejnovane-informace/zverejnovane-informace.html

 

Týn nad Vltavou VltavaPísecké horyrybníkVysoký Kamýkrozhledna Semenec